Model Number : NNG1D-1/032F-22 3-5A
Place of Origin : China
MOQ : 1000pcs
Price : Get Latest Price
Payment Terms : TT, L/C
Supply Ability : 50,000 pieces per month
Delivery Time : 15-30 days
Packaging Details : Export packing
Load power supply : 0: DC Output; 1: AC Output
Control voltage : 032F: 3-32V DC Input
Rated load current : 3-5 A
Certificate
Shipment & Packaging
| Items | NNG1 1A |
| Inner package | Paper box |
| Inner packing QTYS(PCS) | 40 |
| Outer packing QTYS(PCS) | 560 |
| Outer packing Dimensions(mm) | 380×215×340 |
| Net weight(KG) | 12 |
| Gross weight(KG) | 13 |
FAQ
Q1: Are you Factory?
A1:Yes,we focus on relay and micro switch more than 13years.
Q2: How do you control the products' quality?
A2: Auto inspection machine and manual testing together before packing.
Q3: What's your payment term?
A3:We usually accept T/T(30% deposit,the balance before delivery.)
Q4: Would you accept to use our logo?
A4: If you have good quantity,we can make OEM for you.
Q5: Can I get a sample for reference?
A5: We provide free samples for testing,you only need to pay the express cost.
Q6: What is your delivery time?
A6: Usually it takes 20-35 working days for production.
Q7: What is your warranty time of the products?
A7: 12-24 months
Miniature Slim SIP SSR DC-AC solid state relay NNG1D-1/032F-22 3-4A 5A PCB Images |